Chci slušného prezidenta

11. ledna 2013 v 17:41 |  Kecy, keci, kecy
Ach můj ty smutku... To je věta, kterou ve mně vyvolávají prezidentské volby.
Jak někdo mohl dopustit přímou volbu prezidenta? Jak někdo mohl svěřit reprezentaci našeho národa do rukou snadno ovlivnitelných mas? Jasně, ta myšlenka, že my sami si zvolíme hlavu státu je krásná, než si uvědomíte, že právo volit má každý debil (s prominutím). A když si uědomíte, jak se s lidmi dá snadno manipulovat.

Vaří se ve mě krev, když jedu šalinou popř. autousem a okolo se lidi baví, koho budou volit.
"Já budu volit Zemana, protože tam nikoho jinýho neznám." Typická věta. Tak to tam, prosím tě, ani nechoď.
Jak můžou někoho volit jen z tohohle důodu?! Stačí se podívat na nějakou tu debatu, nebo si přečíst pár rozhovorů... Nebo si třeba zjistit, jak se ty lidi chovali v minulosti. Asi toho chci po lidech moc, já po nich přece chci, aby přemýšleli, jak jsem si to mohla dovolit?!
Vžyť se na toho chlapa podívejte!
"Budu volit Fischera, protože nechci volit Zemana." Tak to mně asi taky zabije. Za tenhle názor tak trochu viním média. Když jsem četla novinky nebo slyšela o nějakých debatách, z devadesáti procent v nich vystupovali tito dva. To můžete lidem rovnou říct ať vybírají mezi těmito dvěma, protože co říkají v televizi, to je přece svatá pravda (doufám, že tu sálající ironii pociťujete). Média jsou naprosto nejlepší způsob, jak manipulovat těmi, kdo jsou líní se bránit (což je většina, bohužel). A najednou mají všichni pocit, že je to pravda, že si musíte vybrat mezi tříbradým zpomaleným Zemanem a bezcharakterním komunistou Fischerem.
Kandidátů je devět a o šesti z nich si myslím, že jsou to slušní lidé, tak proč, PROČ už tuším, že prezidentem bude jeden z těch o kterých si to nemyslím?

A na konec video, které zcela vyjadřuje můj názor na věc. Pozor, je třeba alespoň trochu znát souvislosti a minulost zmíněných.
Pac a pusu. A kdo můžete VOLTE (ale předtím, prosím, myslete).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 18:00 | Reagovat

Po tvym komentáři u mě jsem musela naklikat tvůj článek. :)

Asi ani nemusím říkat, jak souhlasím. Prostě lidi jsou neinformovaní a mně přijde, že jim to vyhovuje. A taky, jak říkají moji rodiče, mají lidé krátkou paměť.. Já furt doufám, že ta medializace nevyjde. A proč by měla? Vždyť Franz měl příjemnější kampaň, Fišerová měla příjemnější kampaň, dokonce i kníže, i když byl taky vidět všude možně..

2 Violette Violette | Web | 11. ledna 2013 v 18:05 | Reagovat

Děkuju za názor ;-) A ta to, že ještě někdo tu má rozum :-) Bohužel s tou krátkou pamětí je to pravda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama