Štěstí je krásná věc...

8. září 2012 v 19:28 |  Kecy, keci, kecy
Jsem beznadějný blázen a snílek…
Takových je nás hodně, já vím. ;-)


Vždycky jsem milovala romantické filmy, protože lidé v nich se povznesou nad normální, obyčejný svět a zažívají něco úžasného. Už když jsem byla malá, koukala jsem s mamkou na Rosamunde Pilcher, snila o tom, jak jednou budu krásná bohatá a najdu si úžasného prince a budeme spolu žít v krásném paláci někde na anglickém venkově.
Život není vždycky takový, jaký bychom ho chtěli mít. Moje dětství se podobalo tomu, jaké mají hrdinky typu Popelka. Ne že bych snad měla macechu a dvě protivné sestry, myslím to tak, že hrdinka téhle pohádky nemá dětství zrovinka snadné. Ale po takovém utrpení, kterého se jí dostávalo přijde kýžená odměna v podobě království a statného mladíka.
Jen tak mimochodem jsem znamením ryba… nikdy bych nevěřila, že to, kdy se narodíte může mít na vaši osobnost nějaký vliv, nicméně já jsem ryba naprosto typická, neustále ponořená do snů neschopna žít v realitě. Tudíž na zvěrokruhu asi něco bude. Proto i já v breku vždycky pevně věřila, že taky jednou dosáhnu naprostého štěstí.
A víte co? Nemám prince, nejsem bohatá, nebydlím v paláci, nejsem ani žádná miss z horní dolní, ale nemůžu říct, že bych byla nešťastná, naopak mám pocit, že už toho od života ani nemůžu chtít víc. Někdy nemusíte mít všechno, abyste dosáhli absolutního štěstí, musíte se jen naučit být šťastní.
Vždyť štěstí je krásná věc, tak si ho dopřejte! ;-)
Violette
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tessie Tessie | Web | 9. září 2012 v 8:34 | Reagovat

Inspirující článek,vážně.I když přesně nechápu jak se mám naučit být šťastná,když například moje kamarádky touží po pozornosti a vystavují své sebevědomí na obdiv všem.Já narozdíl od nich tolik sebevědomí nemám a po pozornosti okolí netoužím,ale ony vypadají v celku happy,když se takhle chovají..dá se takhle naučit být taky happy..?

2 Houp Houp | Web | 9. září 2012 v 11:03 | Reagovat

Ty poslední slova... nemusíte mít všechno, abyste byli štastní. Souhlasím všemi prsty na světě! ;) Přesně si to vystihla. Já sice nejsem ryba, ale snílek a pořád ponořená do sebe. Ale taky jsem Střelec, odhodlaná najít svůj cíl a věřím tomu, že to dokážu! Chci makat a najít si to své štěstí, a přesto nemusím mít všechno. Tobě držím palce, aby se tě štěstí drželo, to je přece to nejduležitější. ;)

3 Violette Violette | Web | 9. září 2012 v 13:42 | Reagovat

[1]: Mít sebevědomí není předpis na šťastný život... koneckonců ne každý se s ním narodí, já jsem si ho vypěstovala. Stačí si jen uvědomit, že i na tobě záleží, měj ráda sama sebe a buď sama sebou. Snadné říct, těžko konat, vím ;-) Víra je nejsilnější lidskou zbraní, protože když něčemu opravdu věříš, je to skutečné, věř si.
A jak se naučit být šťastný? Není to snadné... Všimla sis, že lidé, kteří jsou "hodní" jsou šťastní i když jejich život je vlastně na houby? Proč většina náboženství odsuzuje zlost, závist a podobné vlastnosti? Nepřinesou totiž nikdy nic dobrého, zlo plodí jen zlo. A štěstí je dobré, ne?
Jednou jsem si řekla, že už nebudu ta zahořklá, žárlivá náfuka... ne že by ze mě byla najednou matka Tereza, to zas ne, je to boj, nepraštit mého sličného bratra, když mě fakt štve, je těžké odolat zlosti vůči osobám, které mi ublížili, nebo nezávidět kamarádkám, že jsou hezčí než já... ale když se mi to podaří, chce se mi smát a létat, není to snad štěstí?:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama