Paříž - město mého srdce

20. ledna 2012 v 19:11 |  Všehochuť
Paříž není jen město - dýchá, mění se, vyvíjí... žije. Je směsicí protikladů, co se přitahují. Je místem, kde vše nové souzní se starým. Každé ráno je jako nový nádech - klidný, svěží, čerstvý. A večer.. to je tanečnice flamenca. Paříž umí být temperamentní a pohyblivá i bohémsky pohodová.

Turisté hekticky pobíhají mezi památkami, podivují se jen krátce, zmáčknou spoušť foťáku a zase běží dál. Ani na chvíli nezastaví nasát teplou a přitom vzdušnou atmosféru. Posedět hodinku v kavárně, jen vše pozorovat a užívat chuti café au lait i jeho vůně smíšené s těžkým pachem cigaret, který působí až elegantně v té chvíli.
Ach, a když se stmívá, to se Paříž právě probouzí, slyšíte hudbu, veselí, smích. Před Centre Pompidou hraje jazzová kapela. Pařížené se uvelebili na chodník, aby mohli poslouchat tu krásu. Lidé tancují a nespouští zamilovaný pohled ze svých partnerů.
Na kopci, co stojí Sacré Cœur, Montmarteru smysly nestačí vnímat pestrou paletu podnětů. Úzké strmé uličky zalévá mdlé světlo secesních lamp. Na kočičích hlavách staccato klapou podpatky, z obchůdků a restaurací se line úžasná vůně pečeného masa, čerstvých baget, kávy a tabáku a mísí se s tisíci parfémů, pachem olejových a akrylových barev z obrazů, který jsou vystavené před roztomilými krámky se suvenýry a uměním. Do toho všeho hraje harmonika, za rohem housle, cinkají skleničky vína a z dáli šumí ruch města.
Pak se setmí úplně. Eifelovka září jako maják v moři budov a záplavě světel.

Paříž je krásná, vášnivá, kouzelná.
Existuje snad lepší místo pro snění než-li Paříž?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Houp Houp | Web | 21. ledna 2012 v 9:22 | Reagovat

Nádherně popsané, úplně jako bych tam byla. Jednou se určitě podívám do Paříže, nebo na jiné místo ve Francii. Naprosto si mě očarovala, tím jak si to napsala, je tady vidět tvoje neskutečné nadšení a láska pro toto město.

2 Violette Violette | Web | 21. ledna 2012 v 9:49 | Reagovat

Díky ;-)
Paříž skutečně stojí za to, z Francie bych chtěla rozhodně vidět Provence a zámky na Loiře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama