Deník 1

9. července 2011 v 21:57 |  Cestování - Anglie

Ahoj, domove!
Naši cestu jsme zahájily letem z Brna do Lutonu (London). Přiletěly jsme někdy kolem deváté večer. V jedenáct jsme nasedly do autobusu do Birminghamu, tam čekaly do tří ráno a potom už (konečně) do Staffordu. Vymotaly jsme se z autobusu celé rozespalé a ploužíc se kolem hledaly taxík, který by nás dovezl na farmu. Avšak hlídač parkoviště nám oznámil, že tak brzo tam ještě nikdo není. Tak jsme vytáhly naše okolečkované kufry na procházku městem a vzaly to přímo na Tesco. Po lehké snídani jsme se vrátily na autobusové nádraží, kde už konečně stál taxík a dovezl nás na místo. Tam jsme musely čekat ještě do půl deváté než otevřeli office.


Domluvit se s paní Claire Thortnovou byl pěkný oříšek, vybafla na nás se spoustou informací, které se na internetu nepsaly nebo byly tak dobře zakamuflované, že z toho člověk nakonec byl úplně vedle.
Pro příklad nám madam po e-mailu slibovala, že se nás pokusí dát do karavanu s Čechy a že určitě budeme se Zuzkou spolu. Najednou ale vyrukovala s tím, že tu žádná dvě volná místa nejsou a Čechů jen po málu. Po dlouhém přemlouvání a prohlížení seznamu karavanů nás nakonec šoupla k pěti Litevcům (karavan je pro šest lidí), jeden z nich totiž v pátek odjížděl. Já jsem tedy sakončila v jednom pokoji s jakýmsi dvacetiletým klukem (ten co měl odjet; myslím, že se jmenuje Gavis) a Zuzka měla spát na gauči. Gavis nám ochotně vysvětlil, jak to tady chodí, upozornil nás na to, čeho se máme vyvarovat a radil nám naprosto se vším. Vrcholem galantnosti bylo, když si sbalil věci a řekl Zuzce, že si má vzít jeho postel abychom mohly být spolu.
Tak jsme se najedly, hodily na dvě hodinky ouško a potom vyrazily asi do šest kilometrů vzdáleného Staffordu na obhlídku hradu, městečka a taky nakoupit nějaké další jídlo.

Jste jen lůza
Do Staffordu chodíme skoro každý den - odpoledne většinou není co dělat, protože je prý nejhorší sezóna za posledních několik let. Vypadá to, že s takovouhle si vyděláme tak třetinu toho, co je obvyklé.
A jaké je sbírat jahody? Bolí vás záda, kolena, je vám vedro, z nehtů a rukou nedostanete špínu ještě měsíc po odjezdu (jak nás varovala Eva, jedna Češka, co je tu už po několikáté) a supervzoři (dohlížitelé) se k vám chovají jako k podřadnému živočišnému druhu.
Všechno tohle by se dalo přežít nebýt dalšího plusu. Po odjezdu Gavise jsme zůstaly v karavanu se skupinou ignorantských dementů. Chovají se k nám jako k vetřelcům, házejí nám klacky pod nohy, uzurpují si co nejvíc místa a když požádáme alespoň o malý prostor, nemáme daleko k ublížení na zdraví. Pro příklad: Včera mě jeden z nich seřval, že jsem ukradla lžičku a když jsem mu oponovala logickými argumenty tak mě poslal do ...no však víte. A pak se tomu ještě všichni z karavanu (mimo Zuzky pochopitelně) hurónsky smáli. Nebo jsme si udělaly oběd, jdem si sednout ke stolu a jeden si na něj hodil oblečení. Tak jsme ho zdvořile požádaly, aby si to trochu posunul. On dělal že neslyší a když jsme si k tomu stolu sedly začal na nás křičet, co si to dovolujeme, že si sedáme ke stolu, na kterém je jeho oblečení. Nebo schválně postává před našimi dveřmi, abychom nemohly jít ven. A tak tu s těmi stvořeními s inteligencí na bodu nula přežíváme. Shodly jsme se na tom, že by nás to tu dokonce i bavilo ( i když není práce a nejspíš si moc nevyděláme) nebýt JICH. A už mi pomalu docházejí relativně slušné nadávky.

Slavnostně slibuji, že příští díl mého deníku nebude tak depresivní a plný stížností. Chystám se vám poreferovat o Staffordu a kolik kilo jahod už jsem snědla a kolik oblečení a za kolik koupila (Například nové plesové šaty v přepočtu za 6 kč :D). Ale to až příště...

Pac, pusu, tunu jahod a život bez Litevců vám přeje
Violette

PS: Fotky budou až později... máme velice, ale velice pošahaný internet :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Haníška Haníška | 12. července 2011 v 14:17 | Reagovat

Chtěla bych být Litva, aby mě mohlo Rusko šikanovat, ach :D ne, to jen tak na okraj, když jsi zmínila ty litevce.
Tak teda koukám, že tam máš pořádně veselo, no, nezbývá mi, než ti popřát, ať se s těma omezencema moc netrápíš a přežiješ je (ačkoli chápu, že to dost zkazí den). Napsala bych spoustu keců o šovinistech, ale mám povznesenou náladu, a věřím, že ty si je stejně dokážeš domyslet sama :D
Ptala jsem se na to kamamráda a taky říkal, že si vydělal málo, asi mají špatný ročník už několik let :) prostě nenaděláš nic, zážitků budeš mít k nezaplacení (otřepané a klišé, já vím, ale stejně je to pravda).
Plesové šaty? Doufám, že příště přiletí i jejich fotka, ty se tam teda máš, tak pěkně levno, to já už jsem přišla o výplatu, kterou jsem ještě ani nedostala :D
Jinak moc pěkný design, taky to měníš jak na běžícím pásu
No nic, užívej si jahod, kašli na otravné litevce a když už nepůjde je ignorovat, tak jim narvi lžičku tam, kam slunce nesvítí. Po případě jim tam vraž košík od jahod či dopravní barel, zaručeně to pomáhá, otravovat přestanou a místa najednou budete mít dost a dost. Pac a pusu, ty naše cestovatelko a sběratelko jahod

2 Týna Týna | 19. července 2011 v 20:59 | Reagovat

Ahoj Martinko,všechno nej k nedělnímu svátku :D! S Litevci se netrap,budeš pak mít o čem vyprávět a nic jim nedaruj, ať vidí, že ani české jahodo-sběratelky si nenechají nic líbit... :D  Měj se a těšíme se na Tebe.

3 Violette Violette | 23. července 2011 v 15:51 | Reagovat

Dekuju za prani. Uz se na vas taky tesim. A jelikoz zitra zvedame kotvy tak chystame pomstu Litevcum {teda Lotzsanum]jak vrata... na tu budou jeste dlouho vzpominat :D
vVsak vam o tom jeste poreferuju ;-}
Pac a pusu

{blba anglicka klavesnice :D]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama