Červenec 2011

Deník 2

22. července 2011 v 18:00 Cestování - Anglie
Nakupování zdar! Nazdar...
Tak... jak už jsem minule naznačila, není to tu jen o práci, ale taky o nakupování. Ve Staffordu jsou obchůdky podobně laděné jako v Jihlavě... jedno nákupní centrum, několik obchoďáků a kolem náměstí malé obchůdky. Takže už od začátku nakupujeme - většinou jídlo - ono je totiž na nervy potřeba se něčím nadlábnout. A taky něco málo oblečení (tedy - já málo, protože jsem bez peněz a Zuzka po kilech, neboť je při penězích :D).
Každou neděli se koná tzv. Craboot. Lidi pozbírají, co už doma nepotřebují, nandají to du kufru auta, přijedou s tím na určité místo a prodají to tam za směšné peníze. Zatím jsme stihly Carboot jen jednou, ale doufám, že se na něj dostaneme znovu. Koupily jsme si toustovač za libru a slouží parádně a pak taky kupu oblečení (samosebou). Mimo jiné také ty šaty za 20 pencí.
Ale tímto moje rozhazování asi končí, protože jak se zdá, tak budu ráda když tady vyžiju s tím co si vydělám jelikož...

Deník 1

9. července 2011 v 21:57 Cestování - Anglie

Ahoj, domove!
Naši cestu jsme zahájily letem z Brna do Lutonu (London). Přiletěly jsme někdy kolem deváté večer. V jedenáct jsme nasedly do autobusu do Birminghamu, tam čekaly do tří ráno a potom už (konečně) do Staffordu. Vymotaly jsme se z autobusu celé rozespalé a ploužíc se kolem hledaly taxík, který by nás dovezl na farmu. Avšak hlídač parkoviště nám oznámil, že tak brzo tam ještě nikdo není. Tak jsme vytáhly naše okolečkované kufry na procházku městem a vzaly to přímo na Tesco. Po lehké snídani jsme se vrátily na autobusové nádraží, kde už konečně stál taxík a dovezl nás na místo. Tam jsme musely čekat ještě do půl deváté než otevřeli office.

Dopis pro naši Klárku z 8A8 (už 8?)

9. července 2011 v 21:29
Milá Klárko!
Nevím, jak jinak ti napsat, aby sis to určitě přečetla. Prosím pošli mi na mail tvou adresu. Už mám pro tebe přichystaný dopis, jak jsem slíbila. ;-)
Pac a pusu s láskou
M

Jak to všechno začalo

1. července 2011 v 16:34 Cestování - Anglie
Je tomu něco malinko přes tři roky, co jsem byla naposledy v Anglii. Můžu naprosto bez přetvářky prohlásit, že to byla nejlepší školní akce jaké jsem se účastnila. Takže jsem se chtěla samozřejmě do země špatného počasí a fish and chips vrátit.
Nějak náhodou jsem se dozvěděla o letních jahodových brigádách a nevím proč jsem si usmyslela, že tam jednou pojedu. Tak jsem tedy čekala, až mi bude osmnáct.
Mezitím přišla Zuzka s tím, že chce taky jet na nějakou brigádu a k tomu má tetu žijící v Anglii, která by nám mohla dohodit práci v obchodě. Nicméně nastaly komplikace a teta nemohla pomoci. A tak jsem Zuzce navrhla jahodovou farmu.
Tak jsme tady... ;-)