Svatba

23. září 2010 v 12:34 |  Don't Worry, Be Happy
will

Když sem James přišel poprvé, uměl francouzsky jen pár slov, ale teď už dokázal vcelku slušně mluvit s místními obyvateli. Pronajal si malý byt s krbem na kraji Marseille, aby mohl každou volnou chvíli trávit hledáním dívky, za níž cítil zodpovědnost. Kdybych tenkrát použil mozek, už mohla být zase sama sebou. Ta myšlenka ho hlodala v hlavě jako odporný červ. Ještěže mu Rose vysvětlila, jak to u mudlů chodí, než jí zase začala škola. Nikdy by nevěřil, že to potrvá tak dlouho.
Domluvil se se sestřenkou, že nic neprozradí, dokud Willow skutečně nenajdou - nechtěli v ostatních vzbuzovat plané naděje. James chodil na tréninky jako dřív, ale potom hned odcestoval letaxem sem.
Už sám ztrácel víru v to, že skutečně žije. Často měl chuť s tím praštit. Ale pak si uvědomil, že je jediný, kdo jí může pomoci.
James se zastavil před zrcadlem a kontroloval svůj odraz. Vlasy měl mimořádně učesané a na sobě nový společenský hábit. Povzdechl si. Na tuhle událost rozhodně nebyl připravený. Vzal do hrsti trochu prášku na krbové římse a vhodil ji do plamenů, které okamžitě zezelenaly.
,,Doupě!"

,,Ahoj, babi," pozdravil James Molly Weasleyovou.
,,Ach, Drahoušku!" Přesto, že už nebyla nejmladší, rychle k němu přicupitala a pevně ho objala. ,,Neukázal ses tu věčnost,"pokárala ho.
,,Jamesi!"
,,Albusi!" Už dlouho neviděl bratra usmívat se. Ale teď jeho mladší bráška přímo zářil. Jen co se vysvobodil z Molliina sevření, vrhl se k němu a popleskal ho po rameni.
,,Tak nakonec jsi přece jen předhonil svýho velkýho bráchu," zažertoval James.
,,Zrovna jsem to neplánoval,"přiznal Albus ale nepřestával se usmívat.
,,Ještě hodina svobody, Alíku."
,,Už dávno ne,"odporoval mu Albus.
,,Vždycky jsi byl zodpovědnější než já. A jak se vede Lucy?"
,,Je v druhým patře, jdi ji pozdravit, bude ráda. Já se tam nesmím ani přiblížit - Lily pořád straší s pověrami. Jako že ženich nesmí vidět nevěstu nebo co..."
James vyšlapal schody a zaklepal na jedny z dveří. Vykoukla Rose a pustila ho dál. Hermiona, Ginny a Lili každá z jedné strany obklopovaly hnědovlasou dívku sedící u zrcadla.
,,Jamesi!" Zapištěly sborově a vrhly se na něj. Vyslechl si několik peprných stížností, že o sobě ani nedá vědět a že už skoro zapomněly jeho tvář.
Brunetka vstala až po chvíli, lemy dlouhých krémových svatebních šatů na podlaze zašustily
,,Jsi nádherná," ohodnotil nevěstu a oči mu sklouzly ke kulatému bříšku. ,,Od posledně nějak vyrostlo," usmál se nejistě.
Holky se rozesmály. ,,Ty se taky ukážeš jednou za půl roku,"obvinila ho Lucy a zase se opatrně posadila držíc se jednou rukou Ginny, druhou břicha. ,,Ale jsem hrozně moc ráda, žes dorazil."
Kéž bys tu byla. Pomyslela si Rose smutně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haníška Haníška | 24. září 2010 v 14:33 | Reagovat

To je pro mě strašně vzdálená budoucnost, vůbec si nedovedu představit starou Molly. každopádně doufám, že už máš připravenou novou kapitolu jen jí sem dát.
Jo a taky mám první koment, splňuješ takovým lidem něco? :D

2 Lusssinka Lusssinka | 2. října 2010 v 13:47 | Reagovat

pěkné :).. tak šup další :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama