Střípky minulosti -Ti kteří neztrácejí naději (2. část)

17. září 2010 v 16:40 |  Don't Worry, Be Happy
will

Tak a je tu 2. část kapitoly, když se v tý škole teda nic neděje... :D
A jelikož se v mé blízkosti odehrála debata, že jsem nikdy nenapsala kapitolu delší než dvě stránky, hodlám se bránit. A to kapitolou Tŕest, Ples a taky touhle ( i když jsou rozdělené na dvě části...)

Deset minut před devátou ranní vkráčela do téměř prázdného lokálu mladá žena s nevelkým kufrem. U stolu až úplně vzadu čekal brýlatý asi dvacetiletý muž. Rose si u výčepu objednala míchaná vajíčka a hrnek černého čaje. Posadila se k Jamesovi a sundala si kabát.
,,Nebudeš mít v práci problémy?" zajímal se.
Jen se zasmála. ,,Trávím U Munga prakticky všechen volný čas. Sto hodin praxe, které po mě na universitě chtějí mám už dávno za sebou. A navíc už mě spolupracovníci skoro nutili, abych si dala pauzu. A teď povídej. Jak jsi na to přišel? Co jí ta kráva provedla?" zvážněla a pustila se do snídaně, kterou hostinský právě donesl.
,,Víš jak jsem ten den přijel do Bradavic... Zaslechl jsem její hlas," vyprávěl nejistě a sledoval, jak se jeho sestřenka láduje ,,Můžu ochutnat?"
,,Jasně," zamumlala Rose s plnou pusou a posunula k Jamesovi svůj talíř.
James snědl několik soust, a pak zamával na hostinského, že si dá taky.
,,No, šel jsem tím směrem. A pak mě někdo omráčil. Nepamatoval jsem si, jak se to stalo, ale asi po devíti hodinách mě konečně kdosi probral - Camilla." váhavě na Rose pohlédl. Ta jen na chvíli ztuhla. ,,Byl jsem úplně mimo. Celý ty měsíce jsem měl pocit, že mi něco uniká.
A pak mě napadlo zeptat se té Camilly, co mě probrala, jestli ji neviděla.,A co když to byla ona, kdo za to může?´ řekl jsem si potom. A tehdy jsem se rozhodl použít veritasérum. ,, Trvalo dlouho, než jsem ho sehnal a taky jí ho namíchal do pití. Ale nakonec se podařilo."
Zrovna když dopíjel svou sklenici máslového ležáku, hostinský mu přinesl talíř s jídlem.
,,Povídej, prosím. Co se jí stalo?"
,,Od Camilly jsem se dozvěděl, že jsem do místnosti, kde byly ty dvě, nakonec vešel. Hádaly se. Camilla mě omráčila hned ve dveřích a později mi vymazala tu vzpomínku, kdy jsem ji spatřil stát proti Will.
Byl to asi dost ošklivý rozhovor, protože na sebe vytáhly hůlky a Camilla při té bitvě vyslala kletbu zapomnění."
,,Ne," zalapala po dechu Rose. ,,Tak proto se nikdy nevrátila. ,,Neví kdo jsme. Nepamatuje si, kdo sama je,"šeptala vyděšeně. Při představě, jak se asi musí právě teď Will cítit jí přejel mráz po zádech. Mít místo vzpomínek jen prázdné místo a přitom být úplně sama...
,,Ano,"přikývl smutně James. ,,Dá se to vyléčit?"
,,Chvíli to trvá, ale u Munga máme případy, kdy se to povedlo. Co se dělo dál?"
,,Neuměla to vrátit. Proto jí vzala za pozemky hradu a přemístila se s ní do jižní Francie. Věděla, že Will umí skvěle francouzsky, a tudíž nebude tak nápadná a zároveň ji tam nikdo nebude hledat. Zaklela ji proti vystopování a nechala ji tam. Pak se vrátila zpátky do Bradavic."
Rose na něj zírala s pusou dokořán.,,Kráva! Mrcha! Hnusná potvora! Tý couře nebylo ani sedmnáct a dokázala tohle všecno?! Dokonce se i přemisťovala!"
,,No, rozhodně se svým věkem nenechala omezovat," dodal James kysele.
,,Takže do Francie?" zeptala se s neproniknutelným výrazem a vstala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pierretta Pierretta | Web | 18. září 2010 v 20:02 | Reagovat

Tak... to... je...drsný! :) Takže to nakonec vypadá na velkou pátrací akci po celý Francii. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. A taky doufám, že se ve škole nebude nic dít ještě delší dobu, protože kdybys přidávala takhle často, neměla bych, a myslím že i nikdo jinej,žádnej problém s délkou. Ale samozřejmě jako kolegyně pisatelka chápu, že i mě často dělá problémy vůbec něco sepsat :) takže je super, ať napíšeš cokoliv a za jak dlouho. :) Snad jsem se do toho během tohodle komentáře moc nezamotala :)

2 Violette Violette | 18. září 2010 v 21:21 | Reagovat

Nezamotala. Moc mě tvůj komentář těší :)

3 Haníška Haníška | 20. září 2010 v 18:55 | Reagovat

Jé, konečně nějaká delší kapitola. No, jen tak dál, každopádně doufám, že budeš kapitoly přidávat rychle :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama