Pochopení

6. července 2010 v 20:16 |  Don't Worry, Be Happy
will


Květen 2024

 James rozložil Denního věštce a prohlížel si jednu stranu za druhou. Vždycky si nejdříve přečetl všechny nadpisy článků a potom teprve začal pročítat, co ho zaujalo.
 Na čtvrté stránce narazil na krátkou zprávu, která ho donutila tuhle rutinu změnit.  Z černobílé fotky se na něj usmívala krásná dívka . Nad její fotografií tučným písmem stálo: Studentka prohlášena za mrtvou. Smutně si povzdychl a pokračoval ve čtení.


Je tomu již rok, co první stránky časopisů a novin zahltila zpráva o zmizení sedmnáctileté dívky. Willow Samantha Levanderová se ztratila ze školy Čar a kouzel v Bradavicích, kde studovala šestý ročník.
 Ačkoli ministerstvo poskytlo všechny potřebné kroky (výslech všech učitelů a studentů, kteří ji znali, použití nadstandartních vyhledávacích kouzel, atd.) dívky nebyla nalezena.
 Včera v pozdních hodinách vedoucí pátrací skupiny Margareta Kropítková oznámila tisku ukončení případu s následným prohlášením slečny Levanderové za mrtvou.


 James noviny zavřel a šel si uvařit ranní kávu. Zatímco se ohřívala voda vzpomínal na události minulého roku. Byl v Bradavicích ten večer, co Willow zmizela. Ačkoli na to myslel snad každý den, měl pocit, jako by mu něco unikalo.Slyšel tehdy její hlas, hádala se s jakousi dívkou. Pak ho kdosi omráčil, probral se a nad ním klečela... nějaká holka! Co když věděla něco o Willowině zmizení? Co když to byla ona, kdo ji viděl naposledy? Co když to byla ta, která se s Will hádala? Nikdy tu Camillu u výslechu neviděl. Proč mu to nedošlo dřív?
 Nasypal do hrnečku vrchovatou lžičku rozpustné kávy a zalil jí horkou vodou.
Tohle si musel dobře promyslet. Musí si s ní smluvit schůzku. Ale... mohla by mu lhát, a pak už by si na něj dávala pozor, došlo by jí, že ji podezřívá. Nemohl riskovat jediný nezdar.
Kde seženu Veritasérum?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 6. července 2010 v 20:22 | Reagovat

Jojo, to neodhadnu. Zvu ke čtení romantické e-knihy pro dívky o Marině, která musela do vílího gymnázia a v něm potkala elementární bytosti: elfy, víly, mořské panny, nágy (napůl lidi, napůl hady), dryády, kentaury atd. Mezi nimi hledá matku a svou lásku. Netuší, že je vílí princeznou.
Čte se zdola na pokráčko od 1 až do 39. Druhý díl bude vznikat během léta prázdnin odvčera je tam proměna v nágu.

2 Lusssinka Lusssinka | 7. července 2010 v 15:09 | Reagovat

těším se, až to James rozlouskne :)

3 Pierretta Pierretta | 11. července 2010 v 15:32 | Reagovat

Páni, začíná to být napínavý! Detektivní zápletka, to se mi líbí :) (btw mám takový pocit že prohlásit někoho za mrtvýho můžeš po sedmi letech co je nezvěstný, ale jistá si nejsem (promiň že rýpám :) ) )

4 Violette Violette | 11. července 2010 v 16:24 | Reagovat

hele, jsou to kouzelníci, a mají tam spoustu divnejch věcí, a zmizení není výjimka :D:D ale dík :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama