21.Kate

16. dubna 2010 v 17:25 |  V říši snů

Jsem hrdá, že mi to netrvalo měsíc. :-P (zbývaly 4 dny :D:D ) Poslední noc byla skutečnou nocí, protože když jsem přišla, byla tma - ještě světlá, chvíli po západu slunce. Martin už na mě čekal s košíkem v ruce. ,,Nechce se ti zajít na pláž?"
 ,,Jistě," kam půjdeš ty, tam i já. Ačkoli jsem ho viděla denně, pokaždé se mi rozbušilo srdce, jen co se mi podíval do očí. Byla jsem vážně ráda, že je tma, jelikož jsem musela zrudnout jako malina - vzal mě totiž za ruku. Vždycky se ke mně choval jako ke kamarádce, ale dnes to bylo jiné. Kromě toho polibku a nedávných událostí se mě nikdy nedotkl.
 Rozložili jsme si deku na rozehřátém písku. Vytáhl dvě skleničky a mísu s ovocem. ,,Naplň si ji až po okraj,"poradil mi. Vybrala jsem si několik rozkrojených jahod, kousek mandarinky půlměsíčky nektarinek. Všechno jsem pak posypala cukrem a zalila šampaňským.
 Přiťukli jsem si, popíjeli šumivé víno a zajídali ho nasáklým ovocem. ,,Děje se něco?" nemohla jsem se nezeptat. Romantická scéna jak z filmu mi připadala podezřelá.
 ,,Lhal jsem ti,"přiznal se.
 Neptala jsem se v čem. Jestli mi to chtěl skutečně říct, pak to udělá. Nechtěla jsem být dotěrná. ,,Dnes se vidíme naposledy." Jako by mi oznámil smrt blízkého. Snažila jsem se nebýt hysterická. ,,To tys mi měl splnit přání,"odtušila jsem. Bylo to tak zřejmé, ale já se o to nějak nezajímala. Byla jsem zaslepená - hloupostí a láskou k němu.,, Vím, nesmíš mi to říct," měla jsem slzy na krajíčku. Tohle byl jeho poslední den. Kdybych tak sama věděla co chci…
 ,,Kruci,"vykřikl a já sebou škubla. ,,Kašlu na pravidla! Ano, měl, měl jsem být tím, kdo ti splní přání!" vypadal vážně nešťastně. ,,Jenže to vůbec není jednoduché. Ani nemělo cenu se namáhat." Ztratil naději. Vzala jsem ho za ruku. Neucukl. Byl naprosto zoufalý, poznala jsem mu to na očích. ,,Dřív jsem se s tebou bavil, byl k tobě milý, ale jen kvůli sobě!" přiznal. Kupodivu mě jeho slova neranila, řekl totiž ,,dřív,"to znamená, že se něco změnilo. Opravdu mě zajímalo, jak je na tom teď, ale nějak jsem se neovládla, odhodila prázdnou skleničku, vzala jeho hlavu do dlaní a políbila ho, vášnivě. Asi jsem ho trochu překvapila, ale rozhodně se nebránil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Algebíno Algebíno | 17. dubna 2010 v 22:42 | Reagovat

to je romanťááááááááák :) hezký !!!

2 Violette Violette | 18. dubna 2010 v 12:40 | Reagovat

No jooo no :D Jak jinak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama