Střípky minulosti - Ples II

26. března 2010 v 18:05 |  Don't Worry, Be Happy
will
Pokračování... :) (doufám, že mi tam word zase krásně nepřepsal nějaký slova ... třeba teď jsem si všimla jak rád přepisuje Jamese na Jakeše :D )

Will kličkovala mezi stoly rozhlížejíc se po přátelích. Nemusela hledat dlouho, seděli naproti přes parket a už z dáli na ní mávali a pokřikovali tak hlasitě, že se všichni stojící a sedící poblíž otáčeli. Dívka si k nim přisedla. Povídali si dokud hudba nezačala znovu hrát.
 ,,Smím prosit?"zeptal se Albus nejistě.
 ,,Ty vždycky,"usmála se. Přijala nabídnuté rámě a nechala se dovést na parket.
 Tanec nebyl Albusova nejsilnější stránka, to ale Willow nedělalo nejmenší starosti. Poslední dobou se se svým odvěkým přítelem nevídala často Ačkoli by to nikdy nepřiznala, bála se, že ho ztratí. Ztratí jeho přátelství, kterého si nesmírně vážila. Zvláště pak ve chvílích, kdy nebylo ideální.
 Hudba dohrála následována šumějícím potleskem. Kdosi Will zaklepal na rameno. Otočila se a okamžitě otráveně protočila oči.
 James Potter neobvykle upravený s vyzývavým pohledem natáhl ruku k ní. ,,Mohu vás spanilá slečno požádat o tanec?"snažil se mluvit nabubřele, výsledný dojem však kazil pro něj typický ironický úšklebek. Dívka spatřila za jeho zády Rose Weasleyovou , to jediné jí zabránilo, aby Jamese chladnokrevně odpálkovala.
 S povzdechem přijala chlapcovu ruku a nechala se vést blíž ke kapele. Nedokázal moc dobře skrýt, jak ho její odpověď překvapila, takže si neodpustil poznámku:,,Věděl jsem, že mi jednou neodoláš."
 Raději to přešla mlčením - bylo tak jednodušší neporušit slib. Willow se ještě ohlédla po Albusovi, jen zkontrolovala, že se dobře baví. Naštěstí už vyzval svou společnici k tanci, takže se teď sama mohla věnovat staršímu Potterovi. Hudba začala hrát a lidé tančit. James se jí neustále snažil provokovat. Neudržela se a vracela mu stejnou měrou, v podstatě ani neporušila slib. On si o to sám řekl. Musela si přiznat, že tohle jejich hašteření se jí moc líbilo. Bylo zábavné urážet někoho, kdo je tím jen potěšen a zároveň nevypadá vůbec špatně. James měl jednoduchý černý oblek, bílou košili u krku rozepnutou, kravatu si uvázal jen tak ležérně - ,,aby se neřeklo" a vlasy rošťácky rozcuchané.
Nakonec bylo příjemné neodmítnout ho. Tančili ještě půl hodiny,než si kapela dala krátkou přestávku.
 ,,Sbohem má krásko," nasadil James vážný tón, jakmile mu oznámila svůj odchod ke zmiozelským. ,,Jak těžký bude váš život beze mne."
 ,,Už teď se mi stýská při pomyšlení, že na tomto plese není nikdo, kdo by mi dokázal pošlapat nohy tolik jako vy,"použila stejný tón. ,,Skutečně na vás budu dlouho vzpomínat. A kdybych přece jen zapomněla, ještě dlouho tu budou modřiny, které mi vás připomenou." Uklonila se a pustila jeho ruku.James se upřímně rozesmál. ,,Takže můj bratr nemá zas až tak špatný vkus na přátele," mrkl na ni než odkráčela.
 Když došla ke svému stolu, všichni už tu byli. Posadila se na svou židli a sundala si lodičky, aby alespoň na chvíli ulehčila bolavým nohám - pochopitelně jí špičky ztuhli podle tvaru bot. Jamesovým přičiněním měla jednu botu špinavou, avšak za bolest nemohl, to Willow jen přeháněla.
 Skrčila několikrát prsty na nohou a zase je narovnala.  Vzhlédla, aby si prohlédla tváře svých společníků. Všichni něco ujídali, jen David byl zabraný do rozhovoru s …MALFOYEM?? Skoro jeho jméno vykřikla. Nechápala, jak se může někdo tak sympatický bavit zrovna s tím pobledlým idiotem. Všiml si jejího pohledu, ale dál se věnoval rozhovoru s Davidem.
 Z toho co zaslechla, mluvili o budoucím povolání. Malfoy zatím nebyl rozhodnutý, a proto požádal staršího kamaráda o radu. Asi po deseti minutách poděkoval a vydal se ke svému stolu.
 ,,Tenhle pohled znám,"řekl David. ,,Víš, Malfoy není špatný člověk, pokud nemá poblíž ty svoje kamarády. Nejhorší je Camilla. Nikdy jsem nepoznal horšího člověka. Je to bezcitná vypočítavá mrcha. Radši si na ní dávej pozor."
 ,,Nechceš jít zase tancovat?"
 ,,Jasně,"souhlasila, rychle nasoukala nohy zpátky do střevíčků a přijala jeho nabízenou ruku.
***
 Večer značně pokročil - blížila se půlnoc. Willow seděla u stolu nebelvírských a báječně se bavila. Už kolem desáté si povšimla, že David šilhá po jakési mrzimorské šesťačce a dokonce i ona o něj občas zavadí toužebným pohledem. Will potlačila svou pýchu a za použití mnoha mozkových buněk se jí podařilo ty dva dát dohromady. Od jedenácté už je nikdo na parketu nespatřil.  Ještěže byl tak abnormálně milý, to už taky začínalo Will vadit. Samolibě se usmívala nad svou báječnou schopností dohazovačky. Nakonec jí ani nebylo líto, že jí její taneční partner opustil.
 Celý stůj hrál jakousi podivnou hru, na kterou padlo mnoho lahví ohnivé whisky, s jediným účelem - opít se. Přišel s tím Henri Stevens - Jamesův nejlepší kamarád.
 Rose donutila hrát Willow taky. Naštěstí okolo seděli jen Bradavičtí studenti, žádní dospělí. Albus se pořád rozhlížel, bál se, že bude přistižen rodiči. Pan a paní Potterovi tu na plese také někde byli. Jamesovi to však bylo očividně jedno, ani se nenamáhal ztišit hlas, natož aby se choval umírněněji.
***
 Hradní hodiny odbíjející půlnoc probudily Willow ze zamyšlení. Blonďatou hlavu měla položenou na rameni Jamese Pottera, v objetí vzájemně podpírali jeden druhého pokoušejíc se o mudlovský tanec zvaný ,,ploužák," přešlapovali na místě, postrádajíc jakýkoli rytmus.
***
 Kolem druhé hodiny ranní byli všichni studenti mladší sedmnácti let donuceni odebrat se do svých ložnic. Willow téměř usínala za chůze. Ochotně se nechala podpírat Jamesem až k Havraspárské věži. Tam si ji převzala Rose a dovlekla dívku do postele. Té se s jistými potížemi podařilo převléct se do pyžama a nakonec se s úlevou zavrtala do peřin. Než usnula, v rychlosti vzpomínala na uplynulý večer. Na to, co předcházelo chvíli kdy před zraky všech svých přátel políbila Jamese Pottera.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lusssinka Lusssinka | 27. března 2010 v 8:34 | Reagovat

hele nemáš tam chybu?:D ,přítelem nevídala část´:D.. jinak se mi líbil rozhovor s Jamesem..:D.. hele ale já jí fandila s Albusem!!! :D

2 Violette Violette | Web | 27. března 2010 v 12:57 | Reagovat

hmmm....já ze začaátku taky :D:D

3 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 29. března 2010 v 17:28 | Reagovat

Hezká kapitola a celkově pěkná povídka, přečetla jsem si asi dvě kapitolky před tím:-) Hezké, píšeš pěkně. Jinak co se týká přepisování jmen ve wordu, na to jsem úplně alergická. Když jsem psala HP povídk, každé druhé jméno mi to přepisovalo:D Word, vůbec nemá pochopení pro svět čar a kouzel:-)

4 Violette Violette | Web | 30. března 2010 v 14:59 | Reagovat

přesně.. třeba Malfoy - Maltou :D:D

5 chillychilly chillychilly | 16. května 2010 v 12:38 | Reagovat

zdá se mi to, nebo James Potter se chová jako James Potter starší :D a jeho Lilly je pávě Willow?:)

6 Violette Violette | 16. května 2010 v 12:49 | Reagovat

přiznávám - je to James Potter ... dokonce má i takovýho Siriuse :D (Stevens)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama