Nejhorší fantasy film

13. února 2010 v 7:01 |  To nej
Jak jsme s Lůcou psaly její úkol... Napiš negativní kritiku k filmu
Trošku starší práce, co jsem teď našla u Lusssinky na blogu...prostě to musím rozšířit, když už jsem u toho jednou byla. :)
Nejde mi zapnout editor v blogu, a jelikož mám jen základy html, tak je tento článek zatím bez obrázku. (ale i tak jsem na sebe pyšná :D )

Probuzení tmy
Po natočení Pána prstenů a Harryho Pottera se stal oblíbeným žánrem fantasy. Díky tomuto objevu se začaly točit desítky filmů s podobným námětem. Mezi nimi i Probuzení tmy, který měl původně být zfilmován podle stejnojmenné knižní předlohy. Na začátku filmu neopomněli důrazně zmínit, že se jedná o román Sussan Cooperové. Hlavní postavou není charismatický hrdina s výjimečnými schopnostmi, nýbrž 13letý usmrkanec Will Stanton, který se právě přestěhoval z Ameriky do Anglie spolu s rodiči a svými šesti sourozenci - pět starších bratrů a mladší sestra. Už zde se začíná film od knihy lišit. Podle ní Stantonovi v Anglii žijí odjakživa. Stejně tak se liší věk sourozenců a dvojčata jsou jen směšnou napodobeninou Weaslyovic bratrů.Will se v době svých 14tých narozenin dozví, že je Hledač šesti znamení, která musí spojit. K tomu mu dopomáhá sekta Starých. Překvapivě jedině on dokáže svět před Temnotou zachránit, a to doslova, protože ta se jednou za čas probouzí a snaží se ovládnout naší milovanou planetu. Proč je vyvolený právě on? Protože je sedmý syn sedmého syna! Bohužel chybí jeden starší bratr, a tak si filmaři vymysleli dojemný příběh o zmizení jeho dvojčete. Samovolně se u Willa začnou objevovat úžasné schopnosti, umí vycítit znamení. Během minuty se vrátí v čase do středověku a během dalších dvou minut znamení získá. A takhle je to stále dokola. Vrcholem je, že si jedno z nich koupí v obchodě. Dojemné, děsivé nebo napínavé scény tu nehledejte. Hlavní hrdina to má opravdu snadné. Přesto se se svým údělem nemůže psychicky vyrovnat a v afektu vyhazuje budovy do vzduchu, což působí směšně. Nejzápornější postava je ,,temný" jezdec, který v každé třetí scéně přikluše na černém koni a prohodí se záhadnou postavou v kápi pár slov o pokročování Willova úkolu. Je to pro Temnotu katastrofa, když má Will už pět znamení, ale na druhou stranu, dokud jich nemá šest nic se děje a Temnotě nic nehrozí a její síla roste dál. Další chybou jsou nakloněné záběry a to často na nos, které nám přivodí záchvaty smíchu, pokud se vám zrovna nechce brečet nad překroucenou knihou. Film je v podstatě nudný, nezáživný a předvídatelný - jakoby poskládaný z kousků úspěšných fantasy filmů, ke kterým má dost daleko. Jednoduchá zápletka a rychlé rozuzlení s opravdu nečekaným koncem. Když už se zdá ,,všechno ztracené" - Hledač nestačil všechna znamení najít, a svět se začíná propadat do temnoty, vítězoslavně zařve: ,,Já jsem šesté znamení!" Čímž zachrání svět i své ztracené dvojče, které bylo 14 let Jezdcem vězněno ve skleněné kuličce, což za tímto zkaženým filmem udělalo trapnou tečku. Probuzení tmy je často považováno za nejhorší fantasy roku. A právem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lusssinka Lusssinka | 13. února 2010 v 19:45 | Reagovat

nejlepší :D... dostala jsem ve škole jedničku za nejlepší kritiku :D.. tkže to je důkaz, že to bylo fakt dobrrý! jsme borky, měli bychom se tím v budoucnu živit :D

2 Violette Violette | Web | 20. března 2010 v 20:20 | Reagovat

když nebudem ty slavný spisovatelky tak alespoň něco :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama