10. Martin

10. září 2009 v 17:00 |  V říši snů
S Kate jsme prokecali celou noc, jako vždycky. Vyprávěla mi o svých zážitcích a hrozně se mi omlouvala za to, co nedávno o Praze řekla. Bylo to fajn. Řekl jsem jí, že je to v pohodě. A těsně před úsvitem jí popřál, aby si to v Čechách užila.
,,V jakém hotelu vlastně bydlíš?" zeptal jsem se.
,,Martine! Vstávej!" Teta mě vytrhla ze snění. ,,Musíš do práce."
,,Ach jo, asi se mi zdál super sen, protože jsem se cítil neuvěřitelně šťastný.
Opatrně jsem srkal ranní kávu a pokoušel se vzpomenout, co se mi to zdálo, ale marně. Snědl jsem dva rohlíky s nutelou, hodil si přes rameno batoh a na cestu si vzal ještě nektarinku. Byla taková tuhá, ještě netekutá trochu kyselá - taková, jakou jsem miloval. Měl jsem ji v sobě ještě před tím, než výtah dojel do přízemí.
Cesta tramvají byla nudná a zdlouhavá, ale už jsem si zvykal. Před osmou jsem otevíral dveře služebního vchodu. Otevíračka je v devět, do té doby jsem s prodavačkami vyndaval nové zboží.
O půl deváté jsme měli hotovo. Lucka, nejmladší ze zaměstnanců, šla ještě upravit výlohu. ,,Marťo!" zavolala na mě. Pomalu jsem se ploužil za jejím hlasem a cestou sbíral pytle a zbytky krabic od vybaleného zboží. ,,Co je?" Obešel jsem papírovou stěnu, která oddělovala výlohu od zbytku obchodu. a okamžitě jsem věděl proč zní její hlas tak vyděšeně. Celou výlohu pokrýval nečitelný nápis sprejem. Vzdychl jsem, vybral pár ostřejších slovíček, abych si vybyl vztek a šel si do skladu pro věci. Vzal jsem si jeden z kýblů a strčil ho pod kohoutek, zatímco do dna bubnoval proud vody objevilo se tu i pár dalších užitečných věcí - kartáč, hadr, stěrka. Zastavil jsem vodu a všechny věci naházel do kýble. Už jsem skoro zavřel dveře, když mi do zorného pole padla lahvička s technickým lihem - ten se může hodit.
Ulice byly po ránu klidné, jen pár kravaťáků spěchalo do práce s černým kufříkem. Tohle byla nákupní čtvrť a tam se takhle brzo nechodí.
Nakonec to nešlo tak špatně, sprej byl pravděpodobně nekvelitní. Ani jsem nespotřeboval moc lihu, za půl hodiny bylo po nápisu. Došel jsem si pro čistou vodu a všechno ještě opláchl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lusssinka lusssinka | 10. září 2009 v 20:10 | Reagovat

super ;).. ale už to urychli, se nemůžu fakt dočkat na tu část, kde se potkaj:D

2 Violette Violette | 10. září 2009 v 20:26 | Reagovat

už se to blížíí :D:D já se zase těším na jiný části a kvůli tomu to píšu tak rychle :D:D

3 algebino algebino | 10. září 2009 v 21:05 | Reagovat

Lucka Luck

4 algebino algebino | 10. září 2009 v 21:06 | Reagovat

* Lucka Lucka Lucka Lucka je nejlepší :D honem další :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama