Jak vidím HP6 já

17. července 2009 v 9:52 |  Harry Potter a já
,,Krátká" recenze HP6
Dnešní večer jsem strávila bezmála tři hodiny v kině sledováním dalšího Pottera.(napsáno 16.7.2009)

Film je vlastně jen takovým úvodem do sedmého dílu, jakási spojovačka, stejně jako byl druhý díl Pirátů z Karibiku. Nemůžeme se proto divit, že si filmaři přimysleli několik scén, které bychom v knize rozhodně nenašli.Například se tu vůbec nesetkáme s Dursleyovými. Harry totiž jednoho krásného dne sedí v kavárně, čte noviny a dohodí si rande s pěknou servírkou, když v tom se ukáže prof. Brumbál a zamýšlené rande mu překazí výletem za novým učitelem lektvarů Horaciem Kříklanem. No...to by stačilo, klidně bych totiž prozradila celý film, ale to NE!!!!!
Následně se film drží knižní předlohy, jen Hermiona dává více najevo svoje emoce. Pak tu máme jednu přidanou scénu - napadení smrtijedy v doupěti o vánocích. Celý film provází spousta vtípků, v podstatě jsem se půlku filmu jen smála. Když však Harry vypil Felixe (nápoj štěstí), tak jsem se skoro dusila při pohledu na něj. Nevím jak to popsat, vypadal buď zhuleně nebo jako by utekl z pomocného ústavu. Konec byl takový moc rychlý a princův příběh vyšuměl do ztracena. Filmaři si zkrátka pohráli s omáčkou avšak nám k ní dali jen jeden knedlík a půlku masa.

Teď trochu rozpitvám detaily filmu.
Daniel Radcliffe je takový jakoby zaseklý, ale to k němu jaksi patří, nemyslím si, že by hrál nějak špatně, mohl by být větší, ale to opravdu není jeho vina. Jak už jsem jednou zmiňovala, pár minut s Felixem byla nejvtipnější část filmu a za ní bych mu dala 10 bodů z deseti.
Rupert Grint je prostě báječný! Už v mnoha recenzích jsem četla, že on je ten nejlepší ,,dětský" herec v HP a myslím, že se nemýlí. Když totiž Ron čučí na měsíc a chová se jako zamilovaný idiot, tak je jasné, kdo je tu ten nejlepší.
Také jsem někde četla(myslím, že u Mamláska), že Emma Watson je na Hermionu až příliš hezká. Ano, to opravdu je. A plakat umí, takže nemám zatím výtky. Navíc jsem se (zase) zasmála při pohledu na Hermionu, která se věšela na Rona a Harryho, když byla ,,v náladě."

Ginny v tomto díle opravdu hrála zvláštní roli. A zdálo se mi, že její postava poněkud nedává smysl, chovala se nelogicky a úplně jinak, než by se Ginny chovat měla, a nemyslím si, že by za to mohlo malé nadání Bonnie Wright, tuto velkou chybu filmu měl na vinně scénárista.

Belatrix se jako vždy chová sarkasticky a krutě a Helena jí jako vždy vystřihla excelentně.
Obchod dvojčat je parádní, jen by občas mohl mluvit jen jeden z nich, to, že odpovídají stále stejně na mě působilo poněkud zvláštně.
Jak již jsem jednou zmiňovala ,,omáčku filmu"-jsou to většinou růžově zbarvené romantické scény. Všichni v tomto dílu mají svoje trable s láskou. Nikdo není výjimkou. Novou postavou je Levandule Brownová. Byla vlezlejší a růžovější, než jsem si ji představovala, avšak, pokud bych nečetla knihu, z filmu bych se nedozvěděla její jméno, jelikož ji Ron oslovuje pouze Lev.

Lenka Láskorádová se nezměnila, je stále stejně ujetá, žijící ve vlastním světě. Mrzelo mě, že jí dali ve filmu tak málo prostoru.
Dostávám se pomalu k jedné z nejlepších postav vůbec, a tou je Draco Malfoy. Zoufalství, jež prožívá, když se mu nedaří opravit rozplývavou skříň. A na konci i strach z vlastní smrti při nedokončení úkolu.
Severu Snape už není tak zlý a sarkastický jak býval, mám pocit, že si rýpnul do Harryho za celý film jen jednou a to ještě oprávněně a poté, když dokončí Dracův úkol, mi ho bylo líto. Alan je skvělý herec, to myslím ani nemusím říkat.
Už snad zbývá jen Brumbál. Provede Harryho dvěma vzpomínkami, vezme ho s sebou do jeskyně, ale jinak do příběhu tolik nezasahuje, jak tomu bylo v knize. Horacio křikla se chová stejně a má stejné vlastnosti, jaké by měl mít.
A famfrpál? Jsem opravdu ráda, že ho do tohoto dílu zařadili. Byl skvělý a Ron se v něm má šanci předvést.

Líbil se mi nový Potter? Ano, líbil, jak jsem už tolikrát zmiňovala, film byl z poloviny komedie. Kromě toho, že jsem si prodloužila život jsem se také pořádně lekla. David Yates nám naservíroval prvotřídní lekačku. Myslím, že každý pozná, kdy ten moment přijde, ale o to je to horší. Nekonečné ticho, jen malý kroužek světla…to je ideální prostředí pro takovou scénu.Celé kino nadskočilo, a jelikož bylo kino plné dětí, myslím, že nejsem jediná kdo zaječel. (To velké plátno a skvělý zvuk stojí za to-všechno je pak mnohem skutečnější )
Milovníci romantiky si přišli na své, až na to spojení Harry-Ginny.
Klidně bych šla na tento film do kina znovu, nejen proto, že byl báječný, ale i proto, že byl tak dlouhý a jistě jsem už zapomněla něco, co za zapamatování stálo.Shlédnutí Prince dvojí krve doporučuji všem, každý si přece v té směsici žánrů musí najít to svoje, a já jsem toho našla i víc.


P.S.:Hlas Vojty Kotka nakonec nebyl tak hrozný, myslím si, že v pátém díle, to bylo horší. J
Slovo ,,Pane" pronesl parádně
P.P.S: Čekání na Sedmičku bude nekonečné!!!!!
***************************************************************
Po druhém shlédnutí musím ještě dodat, že přidané scény byly nelogické a vůbec nezapadali do příběhu.
A také jsem zapoměla na úžasné efekty a naprosto parádní hudbu. To bylo asi to, co se filmařům povedlo nejvíc.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pierrette Pierrette | 17. července 2009 v 14:42 | Reagovat

Zhulenej Harry byl dokonalej :D !!! tak dobře sem se už dlouho nezasmála :)

2 lusssinka9 lusssinka9 | 17. července 2009 v 17:47 | Reagovat

já to ještě neviděla :´(

3 algebíno algebíno | 18. července 2009 v 17:41 | Reagovat

bylo to nejlepší :D však víme, až domů se Marťa nestuále smála zhulenému Harrymu :D a Draco Malfoy mě mile překvapil, všechny díly předtím jsem ho nesnášela, ale tady hrál naprosto senzačně!! :))Takže díky Marťo, že jste mě vzali sebou :*

4 Violette Violette | 18. července 2009 v 18:25 | Reagovat

nemáš zač :)

5 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 23. července 2009 v 17:08 | Reagovat

Mno,chystám se na to v sobotu a jsem zvědavá....Vážně zvědavá..Jo a mimochodem: hermiona v náladě? jak se ji to povedlo:-D?

6 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 23. července 2009 v 17:09 | Reagovat

A ještě k něčemu se musím vyjádřit,když jsi psala o přidaných scénách...Někdy mi přijde,že filmaři se díl od dílu víc a víc odchylují od knihy,kolikrát si přidají scény,které nejsou moc smysluplné a moc parády nenadělají a to podstatné sfouknou ze stolu....

7 Violette Violette | 24. července 2009 v 8:07 | Reagovat

jo, to je pravda, s těma scénama, nedávno jsem se dozvěděla, že scéna Brumbálova pohřbu natočena byla, jen ji do filmu nezařadily.... Proč to někdy nezkusí podle knihy???!?!?!?!?!

8 Kokeš Kokeš | 25. července 2009 v 21:44 | Reagovat

přesně... uplně se ztratil děj.. například třeba brumbál  nzedůvodnil harrymu proč si myslíš že ten viteál je v tý jeskyni.. a takk

9 Lendulle Lendulle | Web | 12. září 2009 v 10:45 | Reagovat

nejvíc mě zklamal vztah h*g

10 Sense Sense | Web | 14. října 2009 v 20:58 | Reagovat

Princ dvojí krve patří mezi moj enejoblíbenější knížky z celé ságy. Děsně mě totiž bavilo právě to nenápadné rozvíjení postav. Film mě zklamal. Bavila jsem se, to ano, ale k zábavě opravdu nepotřebuji tak geniální fantastický svět jako je ten Harryho Pottera. Myslím, že kdyby se držel knížky, vyzněl by lépe, temněji.
Takhle mi film přišel, jako podivné spojení teen komedie a hororem. A mě jako dost citlivého člověka (:oD) to jaksepatří rozhodilo. Chvílemi jsem se smála (ten Harry nadopovanej lektvarem byl opravdu geniální) a chvílemi sebou zděšeně trhala.
Také se mi ve filmu vůbec nelíbila postava Ginny. V knize je Ginny o dost svéráznější (určitě by nebrečela, že se pohádala s Deanem) a vztah s Harrym, který měla mi připadal podivně nelogický.
Jinak se mi nejvíc líbila postava Draca, zvlášť na konci. Jak TO! opravdu nedokázal a jeho strach atd...
Přidané scény mi přišly zbytečné, naopak tam mohli dát víc těch z knihy. To je vše :o)

11 Violette Violette | 15. října 2009 v 16:30 | Reagovat

naprosto souhlasím :) Draco byl úžasnej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama