Červenec 2009

Jak vidím HP6 já

17. července 2009 v 9:52 Harry Potter a já
,,Krátká" recenze HP6
Dnešní večer jsem strávila bezmála tři hodiny v kině sledováním dalšího Pottera.(napsáno 16.7.2009)

Film je vlastně jen takovým úvodem do sedmého dílu, jakási spojovačka, stejně jako byl druhý díl Pirátů z Karibiku. Nemůžeme se proto divit, že si filmaři přimysleli několik scén, které bychom v knize rozhodně nenašli.

Jeduuuuuuuu!!!!!

16. července 2009 v 9:55 Kecy, keci, kecy
Takžeeeeeeeeeeeee...JEDU NA HP6!!!!!!!!!!!!! Už dnes 17:00 budu sedět v kině a doufat, že to David nespackal :D:D

Harry Potter 6 - recenze

9. července 2009 v 9:24 Harry Potter a já
Poslední dobou moc ráda navštěvuji stránky www.mamlasek.blog.cz . Je to naprosto úžasná stránka o HP a jejích hercích... a tenhle článek tu je pro vás :)
V ČR právě proběhlo promítání Prince pro novináře a filmové kritiky a hned tu máme o recenze na film.


1.ukázka je vcelku stručná a jasně nám popisuje klady, zápory a něco málo zděje

2. je hodně dlouhá a mě se líbila nejvíc, byla vtpiná, plná metafor a ironie
zvláště souhlasím s p.s. a p.p.s. :D:D

3. je krapet přízemní, ale píše se v ní něco co se z těch ostatních nedozvíme: Princův příběh je v novém HP takřka jako okrajová informace, nic podstatného. A také mě potěšila tím, že nejlepším dílem vyhlásila HP3 a také ho popsala moc hezky47.kapitola- Zpátky do lesů

9. července 2009 v 8:34


Následující dopoledne si Melinda skládala čisté oblečení do zavazadel. ,,Zbytek bude suchý zítra ráno,"oznámila hostinská s úsměvem a vycouvala ze dveří.
Když měla vše uložené, vytáhla si jednu z knih, o zvláštních magických předmětech, kterou si vypůjčila kdysi, chtěla totiž zjistit, co je křišťál, cítila jeho moc a bála se jí. Teď si však byla jistá, že v tomto svazku nenajde jedinou zmíňku o podobné věci, jakou teď ukrývala. Přesto knihu prolistovala a zastavila se u rejstříku. Melinda se hodlala u každého zajímavého názvu pozastavit a přečíst si článek, který k němu příslušel. Dusot nohou po schodech se však ozval dřív, než stačila přečíst první řádku. Hostinská otevřela dveře, tentokrát se nezdržovala klepáním. Melinda jí vyčetla v očích překvapení a obavy.

2.Martin

9. července 2009 v 8:33 V říši snů
Sakra! Jako každé druhé ráno se dívám do zadního okýnka trolejbusu, kterým bych stihl přijet do školy včas...jako vždy nesedím uvnitř.

1.Kate

8. července 2009 v 19:20 V říši snů
Tuto kapitolu poprvé věnuji svým rodičům, za to, že mě devět let nutili chodit do hudebky (upřímě, jsem nikdy ten nástroj nezačala mít ráda) a za to, že mě moje drahá učitelka několik posledních let nutila vystupovat na každým koncertě, aby se mi pomstila, pač jsem necvičila . Díky, ale aspoň vím, co je to nervozita, protože i když v tom sále bylo maximálně sto lidí, tak jsem se mohla třesem rozsypat. Takže mi to tudíž pomohlo napsat tuto kapitolu :)
Omlouvám se za chyby, nečetla jsem to...Info

5. července 2009 v 9:25 V říši snů


,,Svět je jen jeden, není tak utéci." Arnošt Lustig


Příběh se odehrává jednoho léta. Hlavními postavami jsou osmnáctiletý Čech Martin a šestnáctiletá Američanka Kate. Nikdy se nepotkali a přesto se znají. V příběhu se střídají pasáže z pohledu jednoho či druhého.46.Kapitola- Melindin poklad

5. července 2009 v 9:22
Melinda ležela v horké vodě, tak hezky se necítila už hodně dlouho. Celé tělo jako by měla zmrzlé a ztuhlé, ale to teplo jí vracelo krev do žil, smívalo vše špatné. Jen její nitro strádalo. Nikdo nedokázal pochopit, že na tohle není připravená, ani sama netušila co po ní žádají a ti kteří doufali v její pomoc očividně nemají nejmenší ponětí, že je jen dítě, které neví co má dělat. Ale copak se mohla někoho zeptat? Kdo jí mohl odpovědět na otázky? Byl tu jen Adrian, ani on nevěděl co se stalo, co se teprve chystá.