Střípky minulosti-Nádraží King´s Cross

24. ledna 2008 v 18:18 |  Don't Worry, Be Happy

rok 2017- začátek školního roku

Drobná dívka před sebou tlačila zavazadlový vozík. Nádraží King´s Cross bylo plné lidí a bylo těžké se mezi nimi protlačit. Každou chvíli se zastavila, aby nabrala dech.
Zvedla hlavu a odhodila vlasy z obličeje.,, Nevíš kdo letos nastupuje?" s tázavým pohledem se otočila ke Gabriele.

,,Hm," zamyslela se, ,, Myslím, že Claire Midletonová," na chvíli se ztratila z dohledu, když se vyhýbala skupince japonských turistů. ,, A myslím že i někdo od Potterů…"
,,Potter?"přerušila ji, ,, slavní a nafoukaní," pohrdlivě si odfrkla.
,, Proč odsuzuješ někoho koho neznáš?" už dlouho neviděla matku naštvanou, vždycky byla klidná a hodná, její reakce jí zaskočila.
,, Říkáš to, jako bys je znala," hájila svůj názor Willow.
,, Taky že znám," tajemně se usmála.
Dcera na ní koukala s hladovou zvědavostí:,, No tak, nenapínej mě,"
Gabriela se nepřestávala uculovat. Opatrně uhýbala kolemjdoucím, vědomě blondýnku napínala:,, Harry, tedy pan Potter, mi zachránil život…"
Willow se rozzářila překvapením:,, Zachránil život?! Kdy? Jak?
Maminka se upřímně rozesmála.,,Už je to dávno, kdysi se v Bradavicích konal turnaj Tří kouzelnických škol: Krásnohůlek, Bradavic a Kruvalu. Čaromocný předmět, Ohnivý pohár, vybral z každé školy jednoho uchazeče, staršího sedmnácti let, včetně tvé tety Fleur, pak se ale stalo něco zvláštního, Harry byl donucen hrát taky. Úkoly, které museli podstoupit, byly mimořádně nebezpečné a jeden z nich byl, že každý musel vysvobodit osobu sobě blízkou. Já byla jedna z těch osob, uspali nás a ponořili do Černého jezera. Harry by byl první, ale protože chtěl zachránit i mě, skončil poslední."
,,To je něco, proč jsi mi to někdy neřekla?"divila se Willow.
,, Nevím, nechtěla jsem oživovat staré vzpomínky," smutně si povzdechla.
Dívka byla dlouhou chvíli nezvykle potichu, ale nakonec neudržela svou zvědavost:,, Myslím, že jsem o tom turnaji už někde četla, pokud se nemýlím, tak se kdysi konali často a při tom posledním, který měl zlepšit mezinárodní vztahy, někdo zemřel," mluvila vážně, paličatost a náladovost byla tatam
Gabriela těžce polkla.Přejel jí mráz po zádech, otřásla se a uhnula pohledem. Nechtěla o tom mluvit, jako by to bylo včera, netušila proč,byla přece tak malá, ale jako by znovu slyšela nářek pana Digorryho, zděšené výkřiky studentů a pláč Cho Changové, ale moc dobře věděla, že by jí dcera otravovala tak dlouho, dokud by se něco nedozvěděla.,,Ano, Cedric Digorry," hlas jí zradil.
Willow změnila téma:,,Podle mě Potter neudělal nic, za co by ho měli oslavovat."
Její matka se vrátila do reality. ,, Tys tehdy nežila, nevíš jak byla doba krutá, nikdy sis nemohla být jistá, jestli nějaký smrtijed nepřijde do tvého domu, v takovém případě bys neměla nejmenší šanci přežít," dívka z ní nespouštěla oči, nevědomě zpomalila, chtěla slyšet všechno hlavně proto, že o době slavného lorda Voldemorta nikdo nechtěl mluvit.,, Říká se, že Pán zla byl největším černokněžníkem všech dob, krutý a bezcitný, jeho rukou, nebo jeho následovníků, zemřeli stovky lidí a jako by to nestačilo byl nesmrtelný," odmlčela se a trochu se ztišila, aby jí nikdo neslyšel, ,,Harry byl jediný kdo přežil smrtící kletbu, a to dokonce dvakrát, a napotřetí se obrátila proti Voldemortovi," poslední slovo řekla téměř neslyšitelně, na dobu před dvaceti lety se nedalo zapomenout, zvlášť když už tenkrát žila v Anglii.
Obě byly až k nástupišti potichu, proběhli přepážkou mezi nástupišti devět a deset a ocitli se přímo proti červené lokomotivě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaťulka Kaťulka | 24. ledna 2008 v 22:36 | Reagovat

Achujky, všude se píše něco o layoutu a já nevím, co to je, mohla bys mi to prosím říct?? A promiň, jestli tě otravuju

2 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 25. ledna 2008 v 20:28 | Reagovat

Je to fakt úžasný... Píšeš krásně... :) Určitě napiš co nejdřív pokráčko... :)

3 lusssinka9 lusssinka9 | Web | 26. ledna 2008 v 11:03 | Reagovat

mno Marťo, moc chválím, moc chválím!!!!! ;) baví mě to nejvíc hafo!! :D tkže přidávej další a další.. :D je to moc dobrej nápad... ;) he he.. :D jsem zvědavá, do který koleje půjde! :D

4 lusssinka9 lusssinka9 | Web | 26. ledna 2008 v 11:05 | Reagovat

a která odpověď v anketě je ta správná????? :D :D :D

5 Violette Violette | 26. ledna 2008 v 11:12 | Reagovat

no, já neumím moc mlčet, takže se to jednou uřčitě dozvíš, ale dnes se ovládnu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama